Naši dobrovoľníci v Bratislave

V sobotu 22. septembra sa v Bratislave konal už po tretíkrát


Národný 
pochod
za život.


Zúčastnilo sa ho vyše 50 000 ľudí
z celého Slovenska,

aby bojovali za najmenších z nás.  


Tejto akcie sa zúčastnili aj mladí z našej farnosti,
ktorí pomohli ako dobrovoľníci.


Ochotne sa s nami podelili o svoje dojmy, postrehy, zážitky:

 • Po štyroch rokoch sa opäť v Bratislave uskutočnil III. Národný pochod za život. Aj keď počtom ľudí neprekonal predošlé ročníky, čo sa týka programu a rôznych sprievodných akcií (semináre, workshopy, koncerty, chvály, detský program či adorácie) bol najbohatší. Pre mňa osobne bol výnimočný v tom, že som mohla byť súčasťou jedného veľkého tímu dobrovoľníkov. Už pri registrácii pár mesiacov pred pochodom si každý mohol zvoliť svoj tím, v ktorom by najradšej pomáhal. Náš tím – PREDAJCOVIA mal za úlohu počas soboty a nedele na rôznych miestach, kde sa konal program, predávať produkty z dielne Národného pochodu za život (tričká, magnetky, tašky, kalendáre a pod.). Boli sme milo prekvapení zo záujmu, štedrosti a ochoty podporiť túto akciu aj finančne, nielen svojou účasťou.
  V nedeľu, hoci ešte nebol záver pochodu, sme nemali v našom stánku už ani jedno tričko (a to sa predávali aj tie zvyšné z predošlého NPzŽ). Chvíľami to bolo náročnejšie, ale pre dobrú vec sa oplatí.
  Najväčším povzbudením pre mňa bolo vidieť približne 750 dobrovoľníkov a v nedeľu 50000 ďalších účastníkov bojovať za milióny detičiek, ktoré sa nemali právo narodiť a byť tam s nami.

                                                                                  Terezka – tím predajcov

 

 • Na Národnom pochode za život som bola ako dobrovoľníčka v tíme „Riadenie davu“.Bola to dobrá skúsenosť, ale aj výzva, keďže som nič podobné predtým nerobila. Počas týchto dní to v Bratislave ŽILO. Spoznala som množstvo skvelých ľudí a bola veľmi milo prekvapená, koľko ľudí sa rozhodlo pomôcť. Bolo krásne vidieť, ako sa skupinky ľudí,  počas pochodu modlili ruženec. Verím, že tento pochod zanechal stopu a prinesie ovocie.

                                          Kika – tím riadenia davu

 

 

 • Prijatie, otvorenosť, pokoj a ochotné srdce. Takto by som na začiatok charakterizovala čas prežitý
  v službe dobrovoľníka. Stretli sme sa ako jedna veľká rodina na úvodnej sv. omši dobrovoľníkov
  v piatok večer, kedy sme mali možnosť hlbšie si uvedomiť prečo sme prišli a čo nás zjednocuje.
  A samozrejme sme odchádzali povzbudení aj zo slov otca biskupa Haľka (jedno z vysvetlení slova dobrovoľník – dobrá vôľa).          
  Prácu v našom ubytovacom tíme sme mali rozdelenú do služieb v konkrétnom čase po menších skupinách na 3 školách. V nedeľu sme pomáhali pri organizačných veciach v Inchebe a poobede pri finančnej zbierke. Bol to čas vzájomného spoznávania, krásnych rozhovorov a chvíľ, kedy som mala možnosť vidieť veľké množstvo mladých rodín s deťmi, ktoré svedčia ich životom, že zdravo rozmýšľajúca RODINA je základ. Pretože ÁNO za život má nevyčísliteľnú hodnotu. A ja som v nedeľu z Bratislavy odchádzala veľmi povzbudená. 

                                                                                                                                                 Alžbetka – ubytovací tím

 

 •  Sme veľmi rady, že sa na Slovensku konal takýto pochod, pretože si myslíme, že treba bojovať za tých najmenších, ktorí za seba bojovať nemôžu. Boli sme milo prekvapené množstvom ľudí, ktorí sa tam modlili a odolávali rečiam ľudí, ktorí sú proti.
  Počas celých týchto troch dní tam prevládala úžasná atmosféra a cítili sme sa tam veľmi dobre. Sem-tam sa pri nás zastavil nejaký človek  a povedal nám ,,Ďakujeme za vašu službu“, tieto slová nás príjemne prekvapili a zahriali pri srdiečku. Sme naozaj rady, že sme sa mohli zúčastniť.

                                                                                                                     Barbora a Vierka – tím riadenia davu